آشنایی با تکنیک های حرفه ای سئو خارجی سایت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest

آشنایی با تکنیک های حرفه ای سئو خارجی سایت

رشد و پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی، مدیران سایت را همواره برای یافتن روش هایی برای افزایش بازدهی سایت های اینترنتی ترغیب می کند. یکی از مهمترین استراتژی های توسعه سایت و کسب و کارهای اینترنتی، رعایت نکات و قوانین سئو خارجی است. سئوی آف پیج، رنک وب سایت شما را در گوگل افزایش می دهد و رعایت تاکتیک های آن به افزایش ترافیک سایت می انجامد. در این گزارش برخی از مهمترین اصول off- page- seo را مورد بررسی قرار می دهیم. تکنیک های سئو خارجی

"آشنایی

تعریف کلی سئو خارجی سایت

کلیه اقداماتی که در فضای خارجی یک سایت انجام می شوند تا موتورهای جست و جو گر گوگل شناخت بیشتری از سایت شما به دست آورند، off- page- seo می گویند. رعایت اصول این روش بهینه سازی سایت، رتبه وب سایت شما را نیز به طرز قابل توجهی ارتقا می دهد. در صورتی که یک سایت، محتوای اصولی و سئو شده ای منتشر کند، بدون شک بک لینک های بسیاری از وب سایت های دیگر خواهد داشت و این مسئله به ارتقای تعداد کاربران سایت می انجامد.
موتورهای جست و جو گر از لینک های خارجی سایت، به دو اصل مهم پی می برند؛ اول پیدا کردن صفحات جدید و به روز رسانی های صفحات یک وب سایت؛ دوم، تعیین رتبه سایت در موتورهای جست و جو؛ این شیوه بهینه سازی با رعایت چند اصل کلی قابل انجام خواهد بود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

حضور در شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی تبدیل به روتین زندگی بسیاری از افراد شده است و به همین خاطر این شبکه ها یک منبع مهم تبلیغاتی برای سایت های بیزینسی محسوب می شوند. فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و… از مهمترین شبکه های اجتماعی هستند که بر سئو خارجی سایت تاثیر می گذارند. در صورتی که کاربران از طریق این شبکه ها وارد سایت شما شوند، امتیاز قابل توجهی از گوگل دریافت می کنید. تبلیغات در این شبکه ها به صورت رایگان انجام می شود و بازدهی بسیار مطلوبی به همراه خواهد داشت.

روش بازاریابی محتوا
روش بازاریابی محتوا

روش بازاریابی محتوا

نگارش محتوایی که نظر کاربران را به سایت شما جلب کند، برای افزایش ترافیک سایت بسیار موثر واقع می شود. بهترین روش برای استفاده از شیوه بازاریابی محتوا، درج نظرات خود در بلاگ های سایت های دیگر است. در ادامه این نظرات، آدرس سایت شما نیز درج می شود؛ در ادامه این لینک ها توسط موتورهای جست و جوگر گوگل پیمایش شده و به این ترتیب رتبه سایت شما ارتقا می یابد.

شگرد پاسخ به سوالات کاربران

یک تکنیک مهم سئو خارجی، بررسی سوالاتی است که در وب سایت های معتبری مانند yahoo ansewer پرسیده می شوند؛ شما می توانید، با پاسخ به این سوالات، کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید. در این روش باید به پاسخ هایی که به سوالات کاربران می دهید، دقت داشته باشید. هر چه پاسخ های شما تخصصی تر باشند، محبوبیت شما در این عرصه بیشتر خواهد شد و شما را به عنوان یک سایت حرفه ای در این زمینه می شناسند؛ پس احتمال، حضور در سایت شما افزایش می یابد.

بررسی لیست های محلی

یکی از روش های مهم سئوی خارجی سایت، در نظر گرفتن لیست های دایرکتوری است که امکان آگهی رایگان دارند. باید به دنبال لیست هایی بگردید که بیشترین بازدهی را برای کسب و کار شما داشته باشند! در برخی از این بسترهای تبلیغاتی، بر اساس موقعیت شهری، کسب و کارهای مختلف جست و جو می شوند که به رشد هر چه بیشتر سایت ها می انجامد.
در سال های اخیر گوگل امکانات متعددی در نقشه و مپ سایت های فروشگاهی ایجاد کرده که با استفاده از آن ها موقعیت مکانی کسب و کارها مشخص شده و هر جست و جو کننده به نزدیک ترین فروشگاه اینترنتی موجود بر اساس موقعیت جغرافیایی دسترسی پیدا می کند. برای استفاده از این قابلیت ها بهتر است، در مپ گوگل، موقعیت جغرافیایی خود را ثبت کنید.

روش بازاریابی ویدیویی
روش بازاریابی ویدیویی

روش بازاریابی ویدیویی

در روش های تبلیغاتی، همواره تاثیر صدا و تصویر بیشتر از محتوای متنی است. همچنین در صفحات وب، سایت هایی پدید آمده اند که ویدیوهای تبلیغاتی شما را در خود جای می دهند. از میان آن ها می توان به آپارات و یوتیوب اشاره کرد که کاربران بسیاری از آن ها استفاده می کنند. شما می توانید، محتوای ویدیویی کسب و کار خود را با درج آدرس سایت ضبط کرده و در این سایت ها به نمایش بگذارید.

استفاده از لینک های طعمه

در سئو خارجی سایت استفاده از مطالب سایت های دیگر با ذکر منبع موثر واقع می شود. تصور کنید، بنا به شرایط موجود در حوزه کسب و کارتان، نیازمند برخی از مطالب درج شده در سایت های دیگر هستید و آن ها را ناچارا در سایت خود بارگذاری می کنید؛ در صورتی که مطالب کپی در سایت شما منتشر شوند، گوگل بلافاصله سایت را جریمه خواهد کرد. اما اگر در ادامه مطلب آدرس سایت منبع را نیز درج کنید، این مسئله نه تنها سبب جریمه شما نمی شود، بلکه بر محبوبیت سایت شما نیز می افزاید.

ثبت نام در موتورهای جست و جو گر

پیمایش سایت شما توسط موتورهای جست و جو گر سایت، یک فرایند همیشگی است. اما ممکن است، این فرایند به سرعت انجام نشود و تا زمان ایندکس شدن سایت، زمان زیادی طول بکشد. در این شرایط شما می توانید، به صورت داوطلبانه در این موتورهای جست و جو گر ثبت نام کرده و سرعت ایندکس کردن مطالب را افزایش دهید. ثبت نام در موتورهای جست و جو گر یاهو، گوگل و… این فرصت را به شما می دهد که سئوی خارجی سایت را توسعه دهید. تکنیک های سئو خارجی

جمع بندی

رعایت تکنیک های ذکر شده در این گزارش، به شما در ارتقا رتبه سایت کسب و کارتان کمک می کند. در این گزارش جامع اطلاعات زیادی در رابطه با روش های بهینه سازی و سئو خارجی سایت به دست آوردید که امیدواریم مفید واقع شوند. بسیاری از مدیران سایت به اهمیت بهینه سازی خارجی و Off page seo توجه نمی کنند و این مسئله، مخاطراتی برای صفحه اینترنتی آن ها به وجود می آورد.

مقالات