سئو کلاه خاکستری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest

سئو کلاه خاکستری

خدمات سئوی سایت دسته بندی های مختلفی دارند؛ بخش هایی از آن را تکنیک های سئوی کلاه سفید، قسمتی را استراتژی های کلاه سیاه و بخش دیگر را سئو کلاه خاکستری تشکیل می دهد. همه وب مسترها می دانند که تکنیک های قانونی سئو که مورد پذیرش موتورهای جست و جو قرار می گیرند، مربوط به سئوی کلاه سفید هستند و بخش غیر قانونی در حیطه سئوی کلاه سیاه دسته بندی می شود. اما در این میان،

سئو کلاه خاکستری
سئو کلاه خاکستری

سئوی کلاه خاکستری چه جایگاهی دارد؟

در این گزارش به شرح این مطلب می پردازیم و روش های بهینه سازی سایت با استفاده از این استراتژی را بررسی می کنیم.

تعاریف کلی سئوی کلاه خاکستری

ارائه یک تعریف ثابت و مشخص در رابطه با این دسته از خدمات سئو کار دشواری است؛ اما به طور کلی بهینه سازی سایت با استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری چیزی بین عدم رعایت قوانین گوگل و عدم تمایل به زیر پا گذاشتن قوانین آن است! کسانی که چندان به این قوانین پایبند نیستند و از طرفی نمی خواهند، به طور کلی قوانین موجود را زیر پا بگذارند، تکنیک های خاکستری سئو را مورد استفاده قرار می دهند.
بسته به روش انجام این تکنیک ها، میزان بازدهی هر یک در سایت شما متفاوت خواهد بود؛ اگر آن ها را به صورت حرفه ای اعمال کنید، کیفیت کار به طرز قابل توجهی افزایش می یابد. در واقع تکنیک های این روش سئو، مشابه با تکنیک های کلاه سیاه هستند؛ با این تفاوت که در صورت استفاده درست از آن ها، تاثیر به سزایی در بهینه سازی سایت خواهند داشت.

English دلایل استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری
دلایل استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری

دلایل استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری

ریسک بالای استفاده از تکنیک های سئوی کلاه خاکستری، همواره افراد را برای استفاده از این فرایند بهینه سازی به شک می اندازد. اما اگر از این روش ها به درستی استفاده شود، در مدت زمان کوتاه تر و با هزینه کمتر، بهینه سازی سایت ما انجام خواهد شد.
البته الگوریتم های گوگل هر روز هوشمندتر از پیش می شوند و به همین خاطر متخصصین سئو باید اطلاعات خود را در رابطه با این تکنیک ها به روز کنند؛ در غیر این صورت، صفحات سایت در لیست جریمه های گوگل قرار می گیرند!
در ادامه گوشه ای از تکنیک های محبوب سئوی کلاه خاکستری را بررسی می کنیم.

ساخت حساب های جعلی شبکه های اجتماعی

ارائه حساب های کاربری تقلبی در فضای مجازی چندان اخلاقی نیست؛ اما با انجام این کار می توانید، بک لینک های متعددی از برنامه های فیس بوک، توییتر، لینکدین و… به دست آورید که رتبه شما را در گوگل ارتقا می دهند. این کار با استفاده از شبکه های اجتماعی اختصاصی شما نیز قابل انجام است.
طراحی مجدد سایت به صورت دوره ای
متخصصین سئو همواره بر طراحی مجدد سایت پس از یک دوره چند ساله تاکید دارند. پس از طراحی یک سایت جدید، کدهای دستوری و محتواهای تازه ای وارد گوگل می شوند و گوگل آن ها را به عنوان کدها و محتواهای جدید می شناسد و جایگاه دیگری برای آن ها در نظر می گیرد. این تکنیک کلاه خاکستری، ریزه کاری ها و جزییات بسیاری دارد.

تکنیک کامنت گذاری

شما می توانید، در سایت های دیگر یا سایت خودتان، در بخش کامنت ها، آدرس سایت خود درج کرده و با این روش بک لینک هایی به بخش های مختلف سایت ایجاد کنید. اگر این روش به درستی استفاده شود، تاثیر به سزایی در بهینه سازی سایت بر جای می گذارد. اما اگر صاحب سایت، کامنت های موجود را اسپم کند، گوگل شما را جریمه خواهد کرد.

خرید و استفاده از دامین
خرید و استفاده از دامین

خرید و استفاده از دامین

دامین ها مطالب منقضی شده ای هستند که برخی از آن ها مرتبط با موضوع سایت شما می باشد. قیمت این دامین ها اغلب خیلی کم است و همین مسئله وب مسترها را برای استفاده از آن ها ترغیب می کند. شما می توانید، کلمات کلیدی سایت خود را در این دامین ها پیدا کرده و با این روش از آن ها استفاده کنید. این دامین ها قابلیت لینک شدن به سایت شما را دارند. برای استفاده از این تکنیک باید مراقب دامین های جریمه شده باشید و از آن ها استفاده نکنید!

خرید بک لینک

سئو کلاه خاکستری، به استفاده از بک لینک ها در سایت تاکید دارد؛ اما خرید بک لینک مرتبا توسط کمپانی گوگل نهی شده و این مسئله سبب قرار گرفتن این تکنیک در لیست خاکستری سئوی سایت می شود. برخی از سایت ها برای دور زدن این قوانین گوگل، با یکدیگر به تبادل لینک می پردازند و در مطالب مختلف، لینک سایت یکدیگر را معرفی می کنند.
اگر این تکنیک به صورت ناشیانه مورد استفاده قرار گیرد، خسارات و عواقب جبران ناپذیری برای صاحبین سایت به همراه خواهد داشت. به همین خاطر تکنیک های کلاه خاکستری سئو، شما را به لبه یک پرتگاه عمیق می برند!

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان مطالب

در صورتی که کلمات کلیدی را تنها در عناوین داخلی محتوا به کار ببرید، از تکنیک های سئوی خاکستری سایت استفاده کرده اید. این تکنیک ها به شما کمک می کنند که موتورهای گوگل را دور بزنید! البته کاربرد آن ها بیشتر در مطالب کوتاه است. در صورتی که مقاله شما بیش از 1000 واژه باشد، این روش قابل استفاده نخواهد بود. با به کار بردن کلمات کلیدی در عناوین اصلی، تاثیر به سزایی در بهینه سازی سئوی سایت خود خواهید داشت.

استفاده از ایمیل سایت های خبری
استفاده از ایمیل سایت های خبری

استفاده از ایمیل سایت های خبری

شما می توانید، لینک هایی در ایمیل سایت های خبری منتشر کرده و فرایندی مشابه با ساخت بک لینک را در این بخش نیز انجام دهید. برای استفاده از این روش باید به صاحبان سایت های خبری، هزینه ای پرداخت کنید تا لینک سایت شما به عنوان خبر در سایت آن ها منتشر شود. در این تکنیک از سئو کلاه خاکستری باید همه نکات به درستی رعایت شوند؛ در غیر این صورت آثار مخربی در امتیاز و رتبه سایت شما به وجود می آیند.
برای استفاده از این روش ها، باید حد اعتدال را رعایت کنیم و از خط قرمزهای گوگل عبور نکنیم. در این زمینه برخی تکنیک های سئوی کلاه سیاه نیز به کار می روند که استفاده از آن ها نیز باید با رعایت پیش نیازهای ایجاد بک لینک انجام شود.

مقایسه سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه خاکستری

هر دوی این روش ها می توانند، سبب جریمه شدن سایت شما شوند. اما سئوی خاکستری در میان این دو روش، قانونی تر است؛ این روش همان قوانین کلاه سیاه سئو است که به طرف سفید متمایل می شود. دستور العمل های هیچ یک از این تکنیک های سئو، در موتورهای گوگل وجود ندارند و انجام آن ها از این نظر غیر قانونی است.

جمع بندی

سئو کلاه خاکستری یکی از روش های افزایش رتبه و بازدید سایت های اینترنتی است که برای رشد و پیشرفت سریع تر سایت ها به کار می رود. استفاده از این روش ها باید محتاطانه انجام شود. این روش بهینه سازی، مزایا و معایب بسیاری دارد که آگاهی از آن ها برای استفاده درست از هر یک اهمیت دارد. در این گزارش در رابطه با تکنیک های مربوط به این روش بهینه سازی سایت اطلاعاتی به دست آوردید که استفاده از آن ها به شما کمک می کند، در فیلترهای جست و جوی گوگل رتبه بهتری به دست آورید. برای رسیدن به این هدف تکنیک های سئوی کلاه سفید را فراموش نکنید.

مقالات