لینکسازی چیست؟ راهی برای موفقیت در بهینه سازی سایت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest

لینکسازی چیست؟ راهی برای موفقیت در بهینه سازی سایت

لینکسازی چیست؟ تاثیر آن بر سئوی سایت چگونه است؟ فرایند لینکسازی چگونه انجام می شود؟ کلیه این سوالات در این گزارش پاسخ داده می شوند و ابهامات سئوکاران در این زمینه برطرف خواهد. به طور کلی یکی از مهمترین روش های بهینه سازی سایت و تنظیمات مربوط به سئو، استفاده از فرایند لینک بیلدینگ است که به صورت خارجی و داخلی انجام می شود.

لینکسازی
لینکسازی

لینکسازی چیست؟

برای افزایش کیفیت لینک های ورودی یک سایت، لینکسازی مربوط به آن باید به درستی انجام شود. هر چه تعداد لینک های با کیفیت یک سایت بیشتر باشند، رتبه آن در موتورهای جست و جوی گوگل نیز ارتقا می یابد. این روش به عنوان یک تکنیک بازاریابی حرفه ای شناسایی می شود که برندها و نشان های تجاری را به شهرت می رساند.
این فرایند در دو بخش اساسی انجام می پذیرد؛ اول لینک سازی آن پیج، دوم لینک سازی آف پیج. در لینک سازی نوع اول، کلیه اقدامات در صفحات داخلی سایت صورت می گیرند و با بالا بردن ترافیک و افزایش بازدهی سایت، سبب ارتقای رتبه آن می شوند. لینک سازی نوع دوم، مربوط به بهینه سازی سایت در بخش های خارجی است.
در روند لینک سازی آف پیج، خدمات انجام شده در شبکه های اجتماعی گسترده توییتر، یوتیوب و… مورد توجه قرار می گیرند؛ شما می توانید، از این صفحات لینک هایی برای سایت خود ایجاد کرده و به این ترتیب از گوگل امتیاز بگیرید.
این لینک ها به کاربران و خزنده های گوگل این فرصت را می دهند که در سایت شما حرکت کنند و ساعت ها وقت بگذرانند؛ بی شک این چرخش مداوم در سایت، ارتقای رتبه و کسب امتیازات بیشتر از گوگل را میسر خواهد کرد.

فرایند لینکسازی چیست و چگونه انجام می شود؟

برای ایجاد یک لینک استاندارد، باید ابتدا با بخش های مختلف آن آشنا شوید؛ هر لینک از اجزای مشخصی تشکیل شده است و مجموعه این اجزا ساختار نهایی آن را به وجود می آورند. این بخش بندی ها را در زیر شرح داده ایم:
تگ های آغاز کننده لینک سایت: تگ شروع لینک سایت با نشانه اختصاری a مشخص می شود و گوگل با این نام اختصاری متوجه وجود لینک در بخش های مورد نظر خواهد شد.
آدرس لینک: در فرایند لینک سازی، مشخص کردن آدرس سایتی که به آن لینک داده شده نیز مهم است؛ کلمه herf در این بخش مشخص می شود که نمایانگر آدرس مورد نظر است. این آدرس ها به صورت فایلی، تصویری و… بارگذاری می شوند. هر یک از کاراکترهایی که در این آدرس ها به کار می روند، شما را به بخش های دیگری از صفحات سایت انتقال می دهند.
متون قابل نمایش: انکسر تکست های آدرس سایت نیز از مهمترین اجزای آن محسوب می شوند. این متون، به کاربران نمایش داده شده و آن ها برای یافتن صفحات مورد نظر بر روی نوشته کلیک می کنند. این عبارات با رنگ آبی زیر خط دار در محتوای اصلی سایت نشان داده می شوند.
تگ های پایانی لینک: این بخش از لینک سایت، نشان دهنده پایان آدرس لینک مورد نظر است.

بهترین روش های لینکسازی چیست؟

برای اجرای این فرایند، روش های متعددی مورد استفاده قرار می گیرند که برای ایجاد لینک های مورد استفاده در هر سایت به کار می روند. در هر سایت به طور متوسط بین 2 تا 5 لینک مورد استفاده قرار می گیرد. اما اهمیت صفحاتی که لینک های تعیین شده به آن ها باز می گردند، بیشتر از تعداد لینک ها است؛ چرا که موتورهای جست و جو گر گوگل و ربات های خزنده آن، به کیفیت محتوای لینک داده شده بسیار اهمیت می دهند.
برای این که به گوگل اعلام کنیم، محتوای با کیفیتی که به آن لینک زده شده را در تعیین رتبه سایت ما مد نظر قرار دهد، باید از روش های صحیح لینک سازی استفاده کنیم. برخی از مهمترین این روش ها را در ادامه مشاهده می کنید.

English لینکسازی به سبک نوفالو
English
لینکسازی به سبک نوفالو

لینکسازی به سبک نوفالو

وب مسترها لینک های نوفالو را برای اعلام بی طرفی در رابطه با محتوای آن لینک مورد استفاده قرار می دهند! با استفاده از این لینک ها، گوگل در تصمیم گیری و امتیاز دهی به صفحات شما، محتوای درون آن ها را در نظر نمی گیرد.
در شرایطی که به درستی و بهینه سازی صفحات مورد نظر اطمینان ندارید، استفاده از این روش لینک سازی بسیار مفید خواهد بود. این روش لینک سازی در امر تبلیغات بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که بخش هایی از صفحات سایت شما اجاره داده شوند، باید لینک های نو فالو را برای معرفی آن ها به گوگل مورد استفاده قرار دهید.

لینک سازی با روش دوفالو

در صورتی که می خواهید، لینک های شما مورد بررسی گوگل و خزنده های آن قرار گیرند، باید از این روش لینک سازی استفاده کنید. این مدل لینک ها در زمان رنکینگ محاسبه شده و در رتبه شما تاثیر گذار خواهند بود. اغلب لینک های مورد استفاده برای یک سایت به صورت پیش فرض به عنوان دو فالو در نظر گرفته می شوند؛ مگر آن که تنظیمات آن ها را به دلخواه تغییر دهید.
بدون شک با افزایش تعداد لینک های دوفالو در سایت شما، رتبه و امتیاز سایت نیز ارتقا می یابد؛ البته استفاده از این لینک ها نیز باید در حد اعتدال انجام شود؛ در غیر این صورت بات های گوگل آن ها را به عنوان اسپم در نظر می گیرند. بهترین وب مسترها، تعداد نوفالوهای خود را بیشتر از دو فالوها در نظر می گیرند؛ این دو نوع لینک باید در کنار هم در هر سایت به کار بروند و با این روش تاثیر گذاری آن ها بیشتر خواهد بود.

بررسی آثار لینک سازی بر سئوی سایت

پس از این که متوجه شدیم، فرایند لینکسازی چیست و با چه روش هایی می توان لینک هایی مناسب برای سایت ایجاد کرد، نوبت به بررسی تاثیرات این فرایند بر سئوی سایت و رتبه بندی آن می رسد. در زیر گوشه ای از آثار لینک بیلدینگ برای بهینه سازی سایت های اینترنتی شرح داده شده اند:
موتورهای جست و جو از این لینک ها برای کشف صفحات جدید سایت ها استفاده می کنند؛ به این ترتیب صفحات سایت شما ساده تر به خزنده های گوگل معرفی می شوند.
موتورهای جست و جو میزان عملکرد هر صفحه را نیز با در نظر گرفتن لینک دهی مناسب آن بررسی می کنند.
الگوریتم های گوگل همه روزه پیچیده تر و گسترده تر می شوند و تغییرات بسیاری در ساختار آن ها به وجود می آید. اما فرایند لینک سازی همیشه سبب ارسال سیگنال هایی مبنی بر اعتبار سایت شما برای خزنده های گوگل خواهد شد.

بررسی تاثیرات فرایند لینک سازی بر کسب و کارهای اینترنتی

در صورتی که این فرایند از روش های درست و اصولی انجام شود، قطعا برای صفحات اینترنتی و تجاری شما آثار مثبتی به همراه خواهد داشت. برخی از مهمترین مزایای استفاده از این روش های بهینه سازی سایت را در زیر مشاهده می کنید:
با این روش بهترین بهره وری را از ظرفیت موتورهای جست و جوی گوگل به دست می آورید.
این روش برای سایت های نوپا نیز قابل استفاده خواهد بود و تاثیر به سزایی در رشد و پیشرفت سریع آن ها بر جای می گذارد.
با استفاده از این فرایند موفقیت های چشم گیری در حوزه تجارت الکترونیک به دست می آورید.
لینک سازی استاندارد، اعتبار برند تجاری شما را نیز افزایش می دهد.
افزایش ترافیک و آگاهی بخشی از برند مورد نظر نیز از آثار مثبت این روش بهینه سازی به شمار می روند.

لینک های مهم
لینک های

مشخصات لینک های مهم

برخی از لینک ها برای موتورهای جست و جوگر گوگل مهمتر هستند؛ این لینک ها با مشخصات به خصوصی شناخته می شوند. در زیر روش های ارزش گذاری آن ها را بررسی می کنیم:
در نظر گرفتن اعتبار لینک ها؛ هر چه این لینک ها از سایت های معتبرتری آمده باشند، ارزش بالاتری خواهند داشت. موتورهای جست و جو ارزش بیشتری برای لینک بیلدینگ هایی که در سایت های برندهای معتبر انجام می شوند، قائل هستند.
تازگی لینک ها نیز برای موتورهای جست و جوگر گوگل مهم است؛ در صورتی که از سایت های جدید لینک دریافت کنید، امتیاز بیشتری از موتورهای گوگل به دست می آورید.
تنوع لینک گذاری؛ هر چه لینک های موجود از سایت های بیشتری آمده باشند، امتیاز بیشتری نیز برای صفحات شما به همراه می آورند.
لینک های فوتر و ساید بار؛ این روش لینک گذاری در سایت های اینترنتی بسیار متداول است؛ اما ارزش لینک هایی که در محتوا و متن سایت شما ایجاد می شوند، بیشتر از فوتر و ساید بار سایت است.
اسپم شدن سایت لینک گذار؛ در صورتی که لینک شما در سایتی قرار بگیرد، که توسط موتورهای گوگل اسپم شود، لینک گذاری در آن آثار مخربی برای صفحات شما به همراه دارد. به همین خاطر باید در انتخاب سایت ها برای لینک گذاری دقت داشته باشید.
جدید یا قدیمی بودن هر یک از لینک های سایت شما نیز در ارزش گذاری آن برای بات های گوگل موثر خواهد بود.

روش خودساخته در لینکسازی چیست؟

در تکنیک های سئوی کلاه سیاه، روش هایی برای ایجاد لینک های خودساخته وجود دارند که با هدف دور زدن قوانین گوگل به کار می روند. البته گوگل هم روش هایی برای مقابله با این تخلفات ابداع کرده؛ به طور مثال با معرفی الگوریتم پنگوئن، جرایم سنگینی برای سایت هایی که این روش های لینک سازی را مورد استفاده قرار داده بودند، تعیین شد. این روش لینک سازی با استفاده از راهکارهای زیر انجام می شود:
ایجاد کامنت در پست های بلاگی
امضا کردن پست های میهمان
استفاده از مقالات دایرکتوری
ایجاد خبرنامه با انکرتکست های سئو شده

لینک بیلدینگ
لینک بیلدینگ

پیش نیازهای فرایند لینک بیلدینگ

در این بخش متوجه می شویم، پیش نیازهای لینکسازی چیست و این فرایند از چه مراحلی آغاز می شود؟
برای لینک سازی ابتدا باید اهداف خود را روشن کنید؛ به طور مثال تعداد لینک هایی که در بازه های زمانی مشخص در سایت های مختلف قرار می دهید را مشخص کرده و برای پیشرفت سایت برنامه ریزی داشته باشید.
دارایی های صفحات سایت خود را مشخص کنید؛ برای این منظور همه محتواهایی که درج کرده اید، کشش محصولات سایت برای مخاطب، خدمات ارائه شده برای کاربران و… را در صفحات مورد نظر بررسی کرده و فرایند لینک سازی را برای ارتقا دارایی های خود در سیستم سایت انجام دهید.
از روش رپورتاژ در برخی وب سایت ها استفاده کنید.

جمع بندی

در این گزارش پاسخ برخی سوالات را بررسی کردیم؛ لینکسازی چیست؟ و فرایند لینک سازی چگونه انجام می شوند؟ نتایج آثار لینکسازی چیست؟ و…. این مباحث، بهینه سازی سایت ما را بسیار ساده تر کرده و ارزش سایت ما را ارتقا می دهد. در عناوین این مطلب روش های لینک گذاری استاندارد را در سایت های اینترنتی بررسی کرده و اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه کردیم.

مقالات