سئو کلاه سفید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest

سئو کلاه سفید

سئو و بهینه سازی سایت با روش های مختلفی انجام می شود؛ روش های سئوی کلاه سفید، سئوی کلاه خاکستری و سئوی کلاه سیاه از تکنیک های بهینه سازی سایت محسوب می شوند که برخی از آن ها قوانین موتورهای جست و جو گوگل مطابقت دارند و برخی برخلاف آن ها عمل می کنند. هدف روش کلاه سفید، جذب کاربران واقعی برای سایت است. این روش سئوی سایت، بهترین و کاربردی ترین فرایند برای بهینه سازی سایت محسوب می شود.
این روش سئو، شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد و مهمترین ویژگی آن، طولانی بودن فرایند اجرای آن است. اما نتایج حاصل از این روش در طولانی مدت قابل استفاده است. با استفاده از این روش، حمایت طبیعی موتورهای جست و جو را به دست می آورید و تجارت اینترنتی شما با کمترین ریسک و خطر رو به رو خواهد شد. در این گزارش برخی از مهمترین تکنیک های این استراتژی بهینه سازی را بررسی می کنیم.

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید

بررسی سئوی داخلی و خارجی سایت

در سئو کلاه سفید، بررسی سئوی داخلی و خارجی سایت، برای حضور در صفحات نتایج جست و جو، بسیار مهم است. تلاش برای ارتقا جایگاه کلی سایت با استفاده از سئوی آف پیج یا خارجی انجام می شود. سئوی داخلی همواره بر محتوای داخل سایت تاکید دارد و کلمات کلیدی و مرتبط بودن آن ها را بررسی می کند. اما سئوی خارجی بک لینک ها و لینک دهی و اعتبار دامنه مربوط به سایت را زیر نظر دارد. در میان این دو روش بهینه سازی، خدمات سئوی داخلی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.

آدرس صفحات کوتاه

با در نظر گرفتن آدرس های کوتاه برای سایت، تاثیر به سزایی در سئو و بهینه سازی سایت خواهید داشت. برای تنظیم آدرس سایت، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:
استفاده از کلمه کلیدی در آدرس URL بسیار مهم تلقی می شود.
حروف و کلمات معادل انگلیسی نیز در آدرس صفحات استاندارد استفاده می شوند.
برای ایجاد آدرس سایت استاندارد، استفاده از دش و فاصله گذاری میان حروف توصیه نمی شود؛ برای این منظور فقط از خط فاصله – استفاده کنید.
بهتر است، از کاراکترهای پیچیده استفاده نکنید.

به روز رسانی محتوای قدیمی سایت

یکی از تکنیک های سئو کلاه سفید، به روز رسانی محتوایی است که مدت ها از زمان انتشار آن می گذرد. توصیه می کنیم، در صورت بی ارزش بودن محتوای بارگذاری شده، آن را به روز رسانی و ویرایش کرده و به صورت باز نویسی شده منتشر کنید.
برای حذف محتوای قدیمی باید از اصولی خاص تبعیت کنید تا مرتکب سو استفاده های سئوی کلاه سیاه نشده و محتوای جدید را به صفحات سایت هدایت کنی

استفاده از محتوای چند رسانه ای
استفاده از محتوای چند رسانه ای

استفاده از محتوای چند رسانه ای

سئو کلاه سفید با استفاده از محتواهای چند رسانه ای تکمیل می شود؛ فایل های تصویری و اینفوگرافی، ویدئو کلیپ ها و… شرایط سئوی سایت شما را دگرگون خواهند کرد. تولید این سبک محتواها به اطلاعات وسیعی در حوزه مارکتینگ نیاز دارد. تولید ویدیوها و انتشار آن ها در وب سایت و سرویس دهنده های ویدیویی، به افزایش رتبه سایت شما کمک شایانی می کند؛ این مسئله در شهرت برند شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

بهینه سازی تصاویر سایت

تصاویر هر سایت، اولین تاثیر را در جلب توجه مخاطبین و کاربران بر جای می گذارند؛ پس باید در انتخاب آن ها دقت زیادی به خرج دهید. اما استفاده از تصاویر، سرعت سایت شما را کاهش داده و حجم کلی صفحات را افزایش می دهد. به همین خاطر در نظر گرفتن فرایند بهینه سازی تصاویر سایت برای بهبود سئو کلاه سفید بسیار موقر واقع می شود. پیشرفت صنعت وب، ابزارهای گوناگونی را برای بهینه سازی سرعت سایت در اختیار شما قرار می دهد. با افزایش سرعت سایت، رضایت کاربران از خدمات شما بیشتر خواهد بود.

آشنایی با ابزارهای کاربردی گوگل

یکی از تکنیک های سئوی کلاه سفید، استفاده از ابزارهای کاربردی گوگل است که به بهبود وضعیت سایت ما کمک شایانی می کند. وب مسترها با استفاده از این ابزارهای نو ظهور کمپانی گوگل، درک صحیح تری از وضعیت سایت خود به دست می آورند. با استفاده از آن ها امکان ایجاد سایت های پر بازده فراهم شده و پیچیدگی این مسئله کاهش می یابد. ابزارهایی مانند گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس در این زمینه به شما کمک می کنند.

تاثیر شبکه های اجتماعی

سئو کلاه سفید از انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی و استفاده مناسب از این بسترهای گسترده تاثیر می پذیرد. استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در این زمینه موثر واقع می شود و شانس نمایش محتوای سایت را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. کاربران پس از مشاهده هر مطلب، در صورت پسندیدن آن، از دکمه های انتشار برای دوستان و آشنایان خود استفاده می کنند.

بلک لینک های
بلک لینک های

استفاده از بلک لینک های مناسب

هدایت ترافیک و بازدیدهای سایت با روش های مختلفی انجام می شود؛ یکی از این روش های ساده، استفاده از بک لینک گذاری در سایت است. این بک لینک ها در سایت های دیگر برای هدایت کاربران به محتوای سایت شما مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از این قابلیت دو روش اساسی وجود دارد:
در صورتی که محتوای سایت شما بسیار با کیفیت و جامع تهیه شده باشد، مانند یک منبع عمل کرده و در سایت های دیگر نیز به عنوان منبع ثبت می شود. به این ترتیب تعداد زیادی از کاربران سایت های دیگر به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ای برای تبلیغ سایت، به صفحات شما مراجعه کرده و ترافیک موجود را افزایش می دهند.
سفارش تبلیغات به سایت های معتبر نیز در این زمینه موثر واقع شده و ترافیک سایت را بیشتر می کند. شما می توانید، برای این منظور از روش های تبادلی بین سایت ها نیز استفاده کنید. وب مسترها، نرخ های ثابتی برای تبلیغات صفحات سایت های مختلف تعیین کرده و با این بها، محتوای شما را انتشار می دهند.

بررسی مستمر وضعیت رقبا

در نظر گرفتن رقبا در این زمینه های کاری، تاثیر گذار خواهد بود و سبب رشد و پیشرفت فعالیت های شما خواهد شد. با این روش با ترندهای دنیای دیجیتال بیشتر آشنا شده و در این زمینه به گونه ای تاثیر گذار عمل خواهید کرد. بررسی عملکرد سایت های دیگر به شما این فرصت را می دهد که رفتارهای آن ها را مشاهده و آنالیز کرده و از تجربیات آن ها استفاده کنید. به این ترتیب مشکلات کاری شما و ایرادات صفحات سایت ساده تر شناسایی می شوند.

بهینه سازی صفحات سایت برای تلفن های همراه

موبایل مارکتینگ نیز یک اصل اساسی در رعایت نکات و قوانین سئو کلاه سفید محسوب می شود. این روزها تجارت های الکترونیکی باید برای تلفن های همراه نیز بهینه سازی شده و امکان استفاده این دستگاه ها از خدمات سایت های مختلف فراهم شود. داشتن وب سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا در این زمینه موثر واقع می شود. سایت های کامل امکان بهینه سازی سایت را برای هر دستگاهی فراهم می کنند.
کمپانی گوگل بارها بر این موضع تاکید داشته و وب مستران را برای توجه به کاربران موبایلی ترغیب کرده است. این روزها مبحث بازاریابی با موبایل نیز مطرح می شود که لازمه آن توجه به اصول موبایل مارکتینگ است.

ساخت انجمن ها به عنوان یک روش بازاریابی

در عرصه مارکتینگ، ایجاد مدیریت انجمن ها یک روش نوین برای بازاریابی سایت محسوب می شود. این انجمن ها، فضایی برای گفت و گوی کاربران ایجاد می کنند و در بخشی از سایت نمایش داده می شوند. شما می توانید، یک زیر دامنه از سایت خود را به برگزاری این انجمن ها اختصاص دهید. با این روش بازدیدهای کاربران افزایش می یابد و با روش های طبیعی مخاطب می گیرید!
این مسئله سئو کلاه سفید را نیز تحت تاثیر قرار می دهد؛ برای احداث این انجمن ها در ابتدای راه باید کمی زمان بگذارید. اما پس از افزایش ثبت نام های کاربران و حضور مدیران با تجربه در این انجمن ها، بدون صرف زمان بالا از مزایای این زیردامنه ها بهره مند خواهید شد. پس از رشد و پیشرفت انجمن های بازاریابی، کاربران به صورت داوطلبانه تاپیک های بحث و گفت و گو را منتشر کرده و از دیگران بازخورد می گیرند.

استفاده از نقشه سایت

در سئو کلاه سفید، نقشه های سایت نیز یک ابزار بسیار مهم برای بهینه سازی محسوب شده و در امتیاز به دست آمده از موتورهای جست و جوی گوگل تاثیر گذار خواهند بود. نقشه های سایت، بخش های اصلی آن را به موتورهای جست و جو نشان می دهند و چارت هایی دسته بندی شده را در خود می گنجانند.
به این ترتیب ربات های گوگل به سادگی به بخش های مختلف سایت هدایت شده و صفحات مختلف آن را مورد بررسی قرار می دهند. برای استفاده از این قابلیت ها باید از استاندارد بودن سایت مپ خود اطمینان حاصل کنید و برای این منظور از متخصصین سئو کمک بگیرید

اصلاح و ویرایش لینک ها
اصلاح و ویرایش لینک ها

اصلاح و ویرایش لینک ها

یکی از تکنیک های سئو کلاه سفید، شناخت لینک های خراب و ویرایش آن ها است که کمپین بهینه سازی سایت شما را تکمیل می کند. در این روش، لینک های قدیمی بازرسی شده و عیب یابی می شوند. اگرچه عده ای به این مسئله اعتنا نمی کنند، اما عدم رسیدگی به این لینک ها، کمپین سئوی سفید شما را با خطرات جدی رو به رو خواهد کرد. در صورت استفاده از لینک های خراب، موتورهای جست و جو شما را به استفاده از روش های سئوی کلاه سیاه متهم می کنند. با رعایت چنین نکات ساده ای، زحمات فراوانی که در این عرصه می کشید، به هدر نمی روند.

استفاده از ترفندهای افزایش سرعت سایت

گوگل بارها در نشست های مختلف خود در رابطه با اهمیت سرعت سایت در رتبه بندی صفحات آن بحث کرده و این مسئله را به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی معرفی کرده است. در این راستا استفاده از روش ها و فناوری های جدید دنیای وب موثر واقع می شود؛ یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار استفاده از سیستم CND برای افزایش سرعت سایت است

استفاده از تگ های هدینگ

تولید محتوای متنی مناسب یکی از اصول سئو کلاه سفید محسوب می شود؛ اما استفاده از هدینگ گذاری برای تعیین سرتیترهای اصلی محتوا بسیار مهم است و در تعیین کیفیت محتوا تاثیر گذار می باشد. تگ های هدینگ به زیبایی و آراستگی محتوای شما نیز کمک کرده و صفحات سایت شما را به صورت استاندارد بخش بندی می کنند.
موتورهای گوگل نیز به مرتب بودن صفحات سایت توجه دارند و از این فاکتور برای امتیاز دادن به سایت استفاده می کنند. این تگ ها در سورس های قالب سایت نیز به کار می روند و به کسب رتبه های بهتر کمک می کنند. بهترین هدینگ برای تیتر اول و عنوان محتوای متنی شما، H1 است.

تحقیق کلمه کلیدی

در یک محتوای استاندارد، مهمترین فاکتور، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. اولین چیزی که سایت شما را به مخاطبین معرفی می کند، کلمات کلیدی هستند که مرتبا در محتوای سایت مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر استفاده از کلمات کلیدی تحقیق شده بسیار اهمیت دارد و به رعایت هر چه بیشتر سئو کلاه سفید سایت کمک می کند.
در این خصوص از کلمات کلیدی متنوع استفاده کنید و بر روی یک کلمه خاص مانور ندهید. انعطاف پذیری در انتخاب کلمات کلیدی و انتخاب کلمات ترند روز در این زمینه موثر واقع می شود. برای انتخاب کلمات کلیدی بهتر در هر محتوا، ابزارهای متعددی وجود دارند که سئوکاران حرفه ای از آن ها استفاده می کنند.

جمع بندی

اسفاده از راهکارهای سئو کلاه سفید به شما کمک می کند که با جریمه های گوگل رو به رو نشوید؛ این روش ها و پیاده سازی آن ها سایت شما را به عنوان یک سایت معتبر در فیلترهای جست و جو گر گوگل معرفی می کند. شاید برخی از وب مسترها راهکارهای سئوی خاکستری و سیاه را برای رشد سریع تر یک سایت، مناسب تر بدانند؛ اما ریسک استفاده از آن ها، همواره سایت شما را تهدید می کند.
الگوریتم های مورد استفاده در سیستم گوگل در طول سال های گذشته بارها آپدیت شده اند؛ به همین خاطر وب مسترها با ربات هایی هوشمند رو به رو هستند که هیچ خطایی را نادیده نمی گیرند. کلیه این عوامل اهمیت استفاده از ترفندهای سئوی کلاه سفید را پر رنگ تر می کنند.

مقالات